w ,

CD Projekt Red reaguje na skargi pracowników, mówi, że ich podejście nie jest dla wszystkich zrozumiałe

Udostępnij przyjaciołom

Dynamiczny rozwój firmy CD Projekt Red w ostanich latach,  spowodował że praca w firmie o tak ugruntowanej pozycji to fantastyczne stabilne finansowo miejsce pracy. Nie każdy jednak tak myśli. Możemy się o tym przekonać na stonie Glassdoor.co.uk , w której byli lub obecni pracownicy oceniają firmę, z którą pracują lub pracowali. Można tam zobaczyć raczej surowe komentarze na temat stanu tego miejsca, w tym oskarżenia, że jest bezkierunkowy, chaotyczny, i jednym słowem, że miejsce pracy jest „fatalne”.

Nie wszyscy, którzy opuszczają firmę, robią to w szczęśliwych okolicznościach, a niezadowoleni byli pracownicy są znacznie bardziej skłonni do hałasu niż ci, którzy odchodzą szczęśliwi. Negatywna opinia jest naturalna i nieunikniona i zwykle pozostaje bez komentarza ze strony firmy. Ale tym razem i szczególnie w świetle faktu, że przez dłuższy czas nie przekazaliśmy niczego o naszej nowej produkcji  Cyberpunk 2077, dostrzegamy że niektórzy gracze zaczynają się martwić na temat tego wydania.” ogłosił w publicznym oświaczeniu CD Pojekt.

„W roku 2015, gdy wydaliśmy Wiedźmin 3: Wild Hunt, byliśmy w stanie zmieścić około 200 developerów i była to nasza główna załoga studia, od tego czasu prawie dwukrotnie podwoiliśmy zatrudnienie i wciąż zatrudniamy nowych. Współzałożyciel Marcin Iwinski i szef studyjny Adam Badowski napisali w oświadczeniu udostępnionym na Twitterzie: . „Czy ludzie odchodzą? Oczywiście że to robią. Zawsze życzymy im wszystkiego najlepszego i szanujemy zarówno ich decyzję, jak i opinie”.

Iwinski i Badowski przyznałi się do tego, że studio zwolniło więcej, niż powinno było to zrobić przez cały okres trwania serii Wiedźminów. „Kiedy zaczynamy drogę do stworzenia czegoś, znamy cel i jesteśmy pewni jednej rzeczy: nawet jeśli coś wydaje się niemożliwe, to nie znaczy, że tak jest”, napisano. „A jak się okazuje, najczęściej wszystko jest całkowicie możliwe, wymaga to dużo wiary, zaangażowania i ducha”.

Z oświadczenia można wywnioskować na temat zaangażowania zespołu developerów w długie godziny ciężkiej pracy. „To podejście do tworzenia gier nie jest dla wszystkich odpowiednie. Często wymaga to świadomego wysiłku, aby „wynaleźć działanie koła na nowo”- nawet jeśli osobiście uważa się, że działa już znakomicie – kontynuowali. „Wiesz, co?” Uważamy, że odkrycie zastosowania koła jest tym, co czyni grę lepszą. Tak właśnie tworzy się innowacje. Możemy wtedy powiedzieć, że nad czymś ciężko pracowaliśmy i  że jest to warte tego poświęcenia – wiedzieć za co ci zapłacono”

W dalszej częsci oświadczenia poinformowano, że nowy tytuł Cyberpunk 2077 – to że „postęp w tworzeniu gry idzie zgodnie z planem” – napisał Iwinski i Badowski.  Wyjąsnili również, „że cisza jest jest spowodowana tworzeniem naprawdę genialnej gry” cokolwiek to znaczy(przyp. red.)

Pełne oświadczenie CD Projekt Red poniżej:

Dodaj komentarz

Assassin’s Creed Origins PC Data wydania, specyfikacje i wymagania systemowe

Najnowszy gamepad PlayStation stworzony specjalnie dla dzieci